Yeni Üyelik Üye Girişi

Yardım

Üyelik

Üyelik gerekli mi?
Bireysel ya da kurumsal alışveriş yapabilmeniz ve düzenlediğimiz kampanyalardan haberdar olabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olarak aynı zamanda sonraki alışverişinizi de daha hızlı ve kolay verebilirsiniz. www.pearsonyayinlari.com sitesine üyelik ücretsizdir. 18 yaşından küçük kişiler sitemizden alışveriş yapamaz.

Üye Olma

Nasıl üye olabilirim?
Sitenin üst alanında bulunan Yeni Üyelik bağlantısına tıklayıp, ilgili formu doldurarak üyeliğinizi yaratabilirsiniz. Üye olurken doğru bilgiler vermeniz bizim için önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda siparişleriniz sorunsuz ulaşacaktır. Ayrıca dilerseniz, yine bu bilgilerle sadece size özel kampanyalar ve haberleri paylaşabiliriz.

Üye Bilgilerini Güncelleme

Pearson'da kayıtlı e-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Düzenle bağlantısı yardımıyla kayıtlı e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.
Pearson'a kayıt olurken vermiş olduğum Ad, Soyadı bilgileri değişti. Ne yapabilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Düzenle bağlantısı yardımıyla kayıtlı Ad, Soyadı bilgilerini değiştirebilirisiniz.

Üyelik İptali

Üyeliğimi iptal edebilir miyim?
Üyeliğinizi sonlandırmak için [email protected] adresine mail atabilir ya da 0850 277 04 27 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımıza ulaşabilirsiniz.

Şifre İşlemleri

Pearson'da kayıtlı şifremi nasıl güncellerim?
Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan Profilim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Şifre değiştirme bağlantısı yardımıyla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Üye şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
Üye girişi alanında bulunan Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Yeni şifre talebiniz sonrasında, Pearson'da kayıtlı e-posta adresinize bir aktivasyon kodu içeren bir bağlantı göndereceğiz. E-posta ile gönderdiğimiz bu bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan yeni şifrenizi oluşturabilirisiniz.

Teslimat Adresleri

Yeni teslimat adresi nereden ekleyebilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan Adreslerim bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan Yeni Adres Ekle bağlantısı yardımıyla ya da satın alma aşamasında "Adres seçimi" sayfasında bulunan "Yeni Adres Ekle" bağlantısı yardımıyla yeni teslimat adresi ekleyebilirsiniz.
Pearson'da kayıtlı teslimat adresimi nereden güncelleyebilirim/silebilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan Adreslerim bağlantısına tıklayarak açılan sayfada ya da satın alma aşamasında "Adres seçimi" sayfasında bulunan ilgili adrese ait "Güncelle" ve "Sil" bağlantıları yardımıyla teslimat adresinizi güncelleyebilir ya da silebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi

1. İşbu Üyelik Sözleşmesi www.pearsonyayinlari.com ve bağlı iştirakleri (Bundan böyle www.pearsonyayinlari.com olarak anılacaktır) tarafından, www.pearsonyayinlari.com web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları belirlemek amacıyla hazırlamıştır.

2. www.pearsonyayinlari.com, Sözleşmeyi onaylayan üyelerine kampanya ve duyuruları düzenli olarak gönderir ve online alışveriş yapmasına olanak verir.

3. www.pearsonyayinlari.com web sitesi kişiseldir, devredilemez ya da satılamaz.

4. Üye kendisinin belirleyeceği bir "şifre" ye sahip olur. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. www.pearsonyayinlari.com üye güvenliği konusunda tüm önlemleri almış bulunmaktadır. Üyeler ise üye güvenliğinden kendileri de sorumludur. www.pearsonyayinlari.com, müşterilerinden hiçbir şekilde şifre bilgisini istememektedir. www.pearsonyayinlari.com, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.Kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresi üyeye özeldir ve tek üyelik oluşturma imkanına sahiptir; aynı e-mail adresi ile iki farklı üyeliğiniz olamaz. "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir.Kullanıcının üyelik gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt sırasında girdiği e-mail adresi ve şifresini girmesi gerekmektedir.

5. Üye, www.pearsonyayinlari.com'a verdiği kişisel ve alışveriş bilgilerinin tarafına kampanya uygulamaları sunulması amacıyla www.pearsonyayinlari.com kendisiyle iletişime geçmesini kabul eder.

6. Üye, www.pearsonyayinlari.com üye olurken vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi nedeniyle uğrayacağı zararlardan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Üye tarafından ihlali halinde, www.pearsonyayinlari.com tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder.

7. Üye, tüm hakları www.pearsonyayinlari.com'a ait olan ve www.pearsonyayinlari.com üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

8. www.pearsonyayinlari.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. www.pearsonyayinlari.com'un sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı www.pearsonyayinlari.com üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

 • www.pearsonyayinlari.com kullanıcı adı ve şifresini doğru şekilde girmiş olmasına rağmen üyenin sisteme girişini veya yeni bir şifre almasını neden belirtmeksizin engelleyebilir.
 • www.pearsonyayinlari.com kendi ürettiği ve/veya dışarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerini mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.
 • www.pearsonyayinlari.com satışları stokları ile sınırlıdır. www.pearsonyayinlari.com stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.


9. Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka www.pearsonyayinlari.com stoklarında bulunduğu anlamına gelmez.

 • Üyelerin ürettiği ve yayınlamak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserler izinsiz kullanılamaz.
 • www.pearsonyayinlari.com'da satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi münhasıran www.pearsonyayinlari.com'a aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde münhasır seçme yetkisi kendisinde olmak şartıyla www.pearsonyayinlari.com hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.
 • www.pearsonyayinlari.com, üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde üyenin geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden www.pearsonyayinlari.com sorumlu değildir.
 • www.pearsonyayinlari.com ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. www.pearsonyayinlari.com üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.
 • Üye bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda www.pearsonyayinlari.com defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HMK 193. vd maddeleri anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. www.pearsonyayinlari.com kayıtlarına yönelik her türlü itiraz ile bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.


10. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise yürürlükteki Türk mevzuatı uygulanacaktır.

11. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde T.C. İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

12. Üye, üye kayıt formu doldurduktan ve şifre aldıktan sonra bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

13. www.pearsonyayinlari.com dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

Alışveriş

Sipariş Verme

Nasıl sipariş verebilirim?
Pearson'a giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin yanında bulunan "Satın Al" düğmesine basarak sepetinize ekleyeniz. Daha sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan Sepetim düğmesine tıklayarak sepetinize geçiş yapınız. Bu sayfada "Satın Al" düğmesine tıklayarak satış işlemine başlayacaksınız.
 1. Açılan sayfadan (Adres Seçimi) teslimat adresinizi seçiniz ya da yeni bir teslimat adresi ekleyiniz.
 2. Kargo seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz kargo firmasını seçiniz. Bu sayfada teslimat yapılabilecek ikinci kişinin ad, soyadı bilgilerini ekleyebilirsiniz. Yine bu sayfada 10 günlük bir zaman aralığından istediğiniz teslimat tarihini seçebilir ya da haftasonu teslimat yapılmasın seçeneği ile haftasonu gönderim yapılmamasını tercih edebilirsiniz.
 3. Ödeme seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçiniz.
 4. Onay sayfasında satın alma ile ilgili tercihlerinizi son bir kez kontrol edip "Siparişi Onayla" düğmesine tıklayarak satış işlemini tamamlayınız. Yine bu sayfada, siparişiniz ile ilgili bizlere iletmek istediğiniz notunuz varsa Sipariş Notu kısmına yazabilirsiniz.
Siparişiniz onaylandıktan sonra, Sipariş numaranız ekrana yansıtılır ve Pearson'da kayıtlı e-posta adresinize sipariş bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderilir.

Sipariş Takibi

Siparişimin durumunu ve detaylarını nasıl görebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra "Üyelik Bilgilerim" menüsünde yer alan "Siparişlerim" menüsü altından ilgili alanı seçerek sevk edilmeyi bekleyen ürünlerinizi, tahsilat bekleyen ürünlerinizi, tüm siparişlerinizi ve kargonuza ait paket listenizi görebilirsiniz.

Sipariş Numarasına tıklayarak ilgili siparişe ait ürünleri, seçmiş olduğunuz ödeme yöntemi ve miktarı, kargo firması ve teslimat adresi gibi detayları görebilirsiniz.

Tüm siparişler sayfasında bugüne kadar Pearson'dan verdiğiniz tüm siparişlerin detaylarını Sipariş Numarası, Sipariş Tarihi, Sipariş Durumu (sevk ve temin aşamasında, teslim edildi, iptal, vb.) bilgileriyle görüntüleyebilirsiniz.

Sipariş verdim ancak Sipariş Takibi bölümlerinde göremiyorum. Neden?
Siparişlerin sisteme iletilmesi 20 dakika aralıklarla gerçekleşmektedir, bu süre sonunda ilgili siparişiniz sisteme yansıyacak ve detaylarını görebileceksiniz.
Vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?
Siparişini verdiğiniz ürünlerin iptal talebini, ürünler kargoya verilmeden [email protected] adresine mail atarak veya 0850 277 04 27 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımızı arayarak iletebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Pearson'da kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri Banka Havalesi ve Kredi Kartı ile ödemedir.

Havale ile ödeme yöntemini seçtim, havale / EFT yapabileceğim banka hesap numaraları nelerdir?

Arasta Bilgi Teknolojileri Paz. Dağıtım Tic. ve San. Ltd. Şti.

Garanti Bankası / İstanbul Ticari
Şube Kodu: 1675
Hesap No: 629 96 22
IBAN: TR46 0006 2001 6750 0006 2996 22

İş Bankası / Galata Ticari/İstanbul
Şube Kodu: 1388
Hesap No: 26473
IBAN: TR71 0006 4000 0011 3880 0264 73

Yapı ve Kredi Bankası / Rumeli Caddesi Ticari Şubesi
Şube Kodu: 967
Hesap No: 93 65 46 77
IBAN: TR64 0006 7010 0000 0093 6546 77

Havale yaparken açıklama alanına sipariş numaranızı yazmanız işlemi hızlandıracaktır.

Taksitli alım yapabileceğim kredi kartları hangileridir?

Sitemizde şu an İş Bankası ve Garanti Bankası sanal posları kullanılmakta olup bu bankalara ait kartlarınıza taksit imkânı sunulmaktadır.

Sitemizde, kredi kartlarına bağlı puanların kullanımı şu an bulunmamaktadır.

Taksit imkânı sunulan bankalar dışındaki kredi kartlarını da "Diğer Kartlar" seçeneği ile taksit olmaksızın tek çekim şeklinde kullanabilirsiniz.

Kredi kartlarıyla ilgili güncel taksit bilgilerine sitemizin alt kısmında yer alan Taksit Seçenekleri bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca her ürün sayfasında o ürüne özel taksit bilgilerini sunan taksit seçenekleri de sergilenmektedir.

Takip Listesi

Takip listesi nedir?
Takip listesi; Pearson üzerinde satışta olmayan ürünlerin durumunu takip edebilmenize, ürünler tekrar satışa açıldığında satın alabilmenize olanak sağlayan ya da hemen satın almak istemediğiniz ama bir listede saklamak istediğiniz ürünleri ekleyebileceğiniz listedir.

İptal ve İade

Ürün iadesi nasıl yapılır?

ALICI, 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin iptal ve iade hakkına sahiptir. İptal ve iade hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de iptal ve iade hakkını kullanabilir.

İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;
1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

İptal ve iade bildiriminizi iptal ve iade hakkı süresi dolmadan faturanızda yer alan iade formunu kullanarak ürünleri "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz. İptal ve iade hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo'dur.

Alıcının iptal ve iade hakkını kullanması sonucu sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ALICI'ya 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1'inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri öder.

İPTAL VE İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI aşağıdaki sözleşmelerde iptal ve iade hakkını kullanamaz:


1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
2. ALICI'nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya alıcıya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
10. İptal ve iade hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI'nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Gizlilik İlkesi ve Güvenlik

Bilgilerim güvende mi?

pearsonyayinlari.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.

pearsonyayinlari.com sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma" çalışmalarında sadece pearsonyayinlari.com bünyesinde kullanılmaktadır.

pearsonyayinlari.com, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Kişisel bilgiler ifşa edilmez. pearsonyayinlari.com, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında ziyaretçilerin hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır.

Ad, soyad, mail, telefon, adres gibi kişisel bilgileri içermeyen bu istatistiksel bilgiler pearsonyayinlari.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla pearsonyayinlari.com iş ortakları ile yine pearsonyayinlari.com üzerinde kullanılmak üzere paylaşılabilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Üye bilgileri www.pearsonyayinlari.com içerisinde sağlanan güvenlik şartları içerisinde gizlidir ve www.pearsonyayinlari.com çalışanlarının ve görevlilerinin söz konusu müşteri bilgilerine erişimleri www.pearsonyayinlari.com Güvenlik Politikaları çerçevesinde düzenlenmiş olup; müşteri bilgileri resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Bu durum haricinde hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılamaz.

www.pearsonyayinlari.com, üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç ile kullanılamaz.

www.pearsonyayinlari.com'da yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz.


Gizlilik İlkemiz ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için www.pearsonyayinlari.com adlı internet sitemizdeki iletişim sayfasında yer alan iletişim bilgileri aracılığı ile pearsonyayinlari.com ile irtibata geçebilirsiniz.

pearsonyayinlari.com destek hattı: 0850 277 04 27
Mail adresimiz: [email protected]
Arasta Bilgi Teknolojileri Paz. Dağıtım Tic. ve San. Ltd. Şti.
Asmalı Mescit Mahallesi Ensiz Sokak No:3 Tünel Geçidi İş Hanı A Blok Kat:2

Kredi kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?
Sitemiz SSL Güvenlik Sertifikası sahibidir.

Pearson, hiç bir müşterisinin kredi kartı numarasını kayıt etmez. Üye girişi ve satın alma aşamasında girmiş olduğunuz tüm bilgiler 128 bit şifreleme ile ilgili sistemlere iletilir.

Kargo ve Teslimat

Kargo seçenekleri ve ücreti nelerdir?

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı pearsonyayinlari.com'un anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile yapılır.

Kargonuzun teslimat süresi, anlaşmalı kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir.

Kargo ücretleri, siparişin toplam tutarına, ağırlığına ve teslim edilecek adrese göre hesaplanır.

Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ürünlerinizi teslim etmek üzere adresinize gelen Kargo görevlisini bekletip paketinizin dışına ve açarak içine bakıp bir sorun görürseniz o anda tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Tutanakta sizin ve kargo görevlisinin imzası olması gereklidir.

İleride oluşabilecek iade, değişim gibi süreçler için siparişlerinize ait faturaları bir aydan az olmamak kaydıyla muhakkak saklayınız.

KDV Oranları

Sattığınız ürünlere ait KDV oranları nelerdir?

pearsonyayinlari.com'da satılan ürünlere ait fiyatlar cinslerine göre %1 (dergi, dinî kitap), %8 (kitap, kitap+CD, kitap+DVD, kırtasiye), ve %18 (harita, CD, CD-Rom, kırtasiye, CD+kitap, DVD+kitap) KDV dahil olarak gösterilmektedir.

Kargoya ait KDV ise %18'dir.

Diğer

Bunların dışında bir sorum var, ne yapmalıyım?
Bu yardım belgesinde yer almayan soru, görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atarak veya 0850 277 04 27 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri departmanımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.
pearsonyayinlari.com
Pearson Blog Youtube Instagram Twitter Facebook